Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Statystyki graficzne

Giełda pracy

Giełda pracy

 
 
Departament Rynku Pracy MPiPS 19.08.2014

Jest to jedna z form bezpośredniego kontaktu pracodawcy z wieloma kandydatami do pracy, dobranymi przez pracownika urzędu spośród osób zarejestrowanych w urzędzie w celu pozyskania do pracy kandydatów odpowiadających wymaganiom tego pracodawcy.

Giełda pracy może zostać zorganizowana gdy pracodawca zgłosi ofertę na wiele wolnych miejsc pracy na jedno stanowisko lub kilka stanowisk albo w urzędzie jest zarejestrowana większa liczba osób spełniających określone przez pracodawcę wymagania. Urząd może zorganizować giełdę także dla takiego pracodawcy, który chce się spotkać z większą liczbą kandydatów w ustalonym terminie, nie zaś oczekiwać na każdego kandydata osobno.

Informacje o organizowanych giełdach pracy publikowane są na stronie CBOP w zakładce "Kalendarz targów, giełd i szkoleń".

Pamiętaj! Skierowanie na ofertę pracy w ramach giełdy pracy daje ci kolejną szansę na znalezienie zatrudnienia.

Nieuzasadniona odmowa udziału w giełdzie pracy, gdy spełniasz wymagania oferty, a oferta jest dla ciebie ofertą odpowiedniej pracy, skutkuje wykreśleniem z rejestru osób bezrobotnych.

Podstawa prawna

Autor: PUP
Strona dodana przez: PUP (2015-05-09 21:30:38)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pupsuchabeskidzka.pl/strona/gielda-pracy/228