Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Dla bezrobotnych i poszukujących pracy » Projekty Regionalne » Małopolski Program Regionalny FIRMA+1
Statystyki graficzne

Małopolski Program Regionalny FIRMA+1

Powiatowy Urząd Pracy w Suchej Beskidzkiej w okresie od 01.01.2017 – 31.12.2018 realizuje Małopolski Program Regionalny „Firma +1”.

CEL PROJKETU:

Małopolski program regionalny realizowany będzie na terenie poszczególnych powiatów województwa małopolskiego, tym również powiatu suskiego.

Program „Firma +1” stanowi odpowiedź na potrzeby dwóch grup, z jednej strony wspiera osoby bezrobotne w procesie aktywizacji zawodowej, z drugiej jest narzędziem, dzięki któremu małe lokalne firmy zdobędą często pierwszych pracowników.

W ramach programu regionalnego „Firma +1”, pomoc w zatrudnieniu pracownika otrzymają mikro i mali przedsiębiorcy oraz osoby samozatrudnione.

UCZESTNICY PROJEKTU:

W ramach programu wsparciem zostaną objęte osoby bezrobotne, w szczególności osoby w wieku 40 lat i więcej, kobiety, osoby długotrwale bezrobotne z ustalonym II profilem pomocy.

FORMY WSPARCIA w 2018r.:

W ramach projektu zaplanowano następujące formy wsparcia:

- 6 miesięczne staże dla 8 osób,

Poza stypendium stażowym, dla każdej osoby przewidziana jest możliwość skorzystania ze zwrotu kosztów badań oraz kosztów dojazdu na staż.

- doposażenie stanowiska pracy dla 2 osób w kwocie 24 000 zł.,

REKRUTACJA:

Rekrutacja na staże rozpocznie się od 15.01.2018 r. i będzie trwać do wyczerpania puli środków na staże.

Rekrutacja na doposażenie stanowiska pracy rozpocznie się naborem wniosków – planowany termin realizacji IV/V 2018 r.

Szczegółowe informacje nt. projektu można uzyskać w pokoju nr 15 a także pod nr. telefonu (33) 870 89 15.

WARTOŚĆ PROJEKTU OGÓŁEM dla powiatu suskiego:  240 000 zł.

PLANOWANE EFEKTY:

W ramach projektu szacuje się osiągnięcie efektywności zatrudnieniowej na poziomie co najmniej 60% dla powiatu suskiego.

Informacja o wszelkich aktualnie trwających naborach dotyczących form wsparcia realizowanych w projekcie dostępna jest na stronie głównej Powiatowego Urzędu Pracy w Suchej Beskidzkiej w www.pupsuchabeskidzka.pl w aktualnościach

 

Informacja dotycząca stanu realizacji projektu na dzień 31.07.2018 r.
 

Autor: PUP
Strona dodana przez: PUP (2018-08-08 13:28:03)
Zredagowana przez: PUP (2018-08-08 13:34:58)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pupsuchabeskidzka.pl/strona/malopolski-program-regionalny-firma-1/312