Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Dla bezrobotnych i poszukujących pracy » Poradnictwo zawodowe » Poradnictwo indywidualne
Statystyki graficzne

Poradnictwo indywidualne

Poradnictwo indywidualne

 
 
Departament Rynku Pracy MPiPS 28.04.2014

Na czym polega poradnictwo indywidualne?

Jeżeli jesteś osobą zarejestrowaną możesz skorzystać z poradnictwa zawodowego w formie indywidualnej w powiatowym urzędzie pracy lub centrum informacji i planowania kariery zawodowej. W ramach świadczonej pomocy pracownik urzędu udzieli:

  • porady indywidualnej lub porady indywidualnej na odległość przez telefon lub np. mailem, gdy zgłosisz potrzebę pomocy w celu rozwiązania swojego problemu zawodowego;
  • informacji indywidualnej lub informacji indywidualnej na odległość przez telefon lub np. mailem, gdy zgłosisz potrzebę uzyskania informacji zawodowej.

W trakcie porady wspólnie z pracownikiem urzędu pracy określicie twój problem zawodowy i możliwe sposoby jego rozwiązania.

Problemy zawodowe, z którymi możesz zwrócić się o pomoc do pracownika urzędu, mogą dotyczyć np. wyboru lub zmiany zawodu, uzupełnienia lub zmiany kwalifikacji zawodowych, wyboru kierunku kształcenia lub szkolenia, planowania rozwoju zawodowego, poszukiwania źródeł informacji, wyboru miejsca pracy lub wyboru formy pomocy, którą urząd mógłby zaproponować aby pomóc najefektywniej np. kierując cię na szkolenie czy udzielając wsparcia na rozpoczęcie własnej działalności.

Gdzie i w jakiej formie możesz skorzystać z poradnictwa zawodowego w formie indywidualnej?

Indywidualne formy pomocy świadczone w ramach poradnictwa zawodowego są realizowane przez powiatowe urzędy pracy oraz centra informacji i planowania kariery zawodowej w wojewódzkich urzędach pracy w ramach:

  • porad indywidualnych i porad indywidualnych na odległość,
  • informacji indywidualnej i informacji indywidualnej na odległość.

Co należy zrobić, żeby skorzystać z usług poradnictwa indywidualnego?

Aby skorzystać z pomocy w zakresie poradnictwa zawodowego w formie indywidualnej jako osoba zarejestrowana zgłoś się do powiatowego urzędu pracy lub centrum informacji i planowania kariery zawodowej.

Jeżeli jesteś osobą zarejestrowaną w powiatowym urzędzie pracy chęć skorzystania z poradnictwa indywidualnego zgłoś swojemu doradcy klienta np. przy tworzeniu twojego IPD.

Podstawa prawna

Autor: PUP
Strona dodana przez: PUP (2015-05-09 21:37:31)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pupsuchabeskidzka.pl/strona/poradnictwo-indywidualne/232